Talverõõm Paikusel

Ulvi Sikut
Paikuse Põhikooli õpetaja

On 21. veebruari hommik kell 10.30, väljas on tugev tuul ja tuiskab. Kui Pärnu linnas Vallikäärus tehakse viimaseid ettevalmistusi, et avada Pärnu Jääfestival, siis Paikuse Põhikooli I ja II klassi 101 õpilast on kogunenud suuskadel ja kelkudega koolimaja ette, et saada omamoodi algus Vastla- ja tervisepäevale.

Avasõnad öeldud, siirdusime kooli staadionile, kus lõbusateks teatevõistlusteks valmis kelgud, tennisepallid, lendavad taldrikud ja muu vajalik inventar.
Nii mõnigi taldrik oli „tuule alla võtnud” ja kaugemale liuelnud ning tund aega enne sissesõidetud radadest ei olnud midagi olulist alles. See aga tegi alguse vaid lõbusamaks ja emotsionaalsemaks.
Iga klass pani välja suusavõistkonna ja kelgutajate võistkonna. Kuna iga klassi suusavõistkonda oli planeeritud 10 last, siis kujuneski nii, et pooled suusatasid ja pooled õpilased osalesid erinevates teatevõistlustel kelkudega - sõna otseses mõttes "fifty-fifty" e. "pool ja pool".
Aega ei võetud ja kohti ei jagatud – puhas liikumisrõõm, aga see ei tähenda, et ei oleks olnud kaasaelamist, innustamist ja aplausi iga võistkonna teate lõpetamisel.
Kui võistlused „võisteldud” ja põsed punased, liikusime tagasi kooli, et juua tassike kuuma teed ning vaadata, millise püramiidiga lapsed õpetaja abiga võimlemistundides valmis saanud on.
Püramiidide tegemine tõi kaasa palju elevust ja ootusärevust ja seda mitte ainult õpilaste seas, vaid ka klassijuhatajad olid väga põnevil, mida ikka nii väikesed lapsed teha oskavad ja suudavad.
Igal klassil oma „nägu” ja see väljendub ka piltidel, mis üritust meenutama jääb.
Lõpuks igale lapsele diplom osalemise eest ja šokolaadimedaljon maiustamiseks.

NII PALJU RÕÕMSAID SILMAPAARE - SEE ONGI TALVERÕÕM PAIKUSEL!