Isadepäev Pärnu Vanalinna Põhikoolis

Ludmilla Vaik
Pärnu Vanalinna Põhikooli õpetaja

9. novembril, 2013 toimus Pärnu Vanalinna Põhikoolis isadepäeva tähistamiseks üritus pealkirjaga „Minu sportlik isa ja minu pere“. Idee ürituse läbiviimiseks sain suviselt rahvusvaheliselt suvekursuselt, mis toimus Saaremaal. Osalesin töötoas, kus Karjala õpetajate delegatsioon tutvustas Karjalas toimuvat väga populaarset spordiüritust peredele „Minu isa, ema ja mina“. Sain sealt väga palju vahvaid ideid  ja isadepäeva lähenedes tekkiski võimalus neid kasutada.

Võistlus toimus kuuel erineva alal:

1. Kalapüük (selleks lõikasin papist välja erineva kujuga kalad ja värvisin ära. Peapoolsesse otsa kinnitasin klõpsuga kardinarõngad. Valmistasin ka õngeridvad, mille otsa kinnitasin nööriga traadist tehtud õngekonksud. Iga püütud kala andis 1 punkti).

2. Täpsusvisked ( selleks oli ämbritäis tennispalle ja puidust kast kuhu tuli palle visata. Iga kasti jõudnud pall andis 1 punkti ja visata tuli igal pereliikmel 5 viske kaupa).

3. Kombineeritud teatevõistlus (isa-hoides tennispalli minireketil, läbis slaalomiraja; ema-saalihokikepiga  pallivedamine läbi slaalomiraja ja laps-kepiga, mille otsa oli pandud tennispall, pidi läbima slaalomiraja enda ees lükates papist väljalõigatud rõngast. Iga täisring andis punkti).

4. Palli veeremine rennis (vahenditeks poolekslõigatud plasttorud läbimõõduga 10 cm, kaks ämbrit ja tennispallid. Märguande peale alustab võistkond palli mööda poolikut toru veeretama ja pidevalt peab see pereliige, kelle toru pall on läbinud, jooksma ette. Nii pikendades kogu aeg renni, peab pall lõpppunktini jõudma ehk teise ämbrisse kukkuma. Kui aga pall vahepeal maha kukub, tuleb alustada otsast peale. Iga pall ämbris annab punkti).

5. Kelgusõit (suur riidetükk mõõduga 1,5 korda 2 meetrit. Laps istub riidetükil nagu kelgul ja isa ning ema peavad seda riidetükki koos lapsega über tähise vedama. Iga täisring annab punkti).

6. Suusatamine (kaks ristkülikukujulist riidetükki ja seistes nendel, tuleb mööda põrandat libistades liikuda ümber tähise. Iga läbitud täisring annab ühe punkti).

Pered jaotasime 6 gruppi ja iga grupi esimesed pered alustasid üheaegselt tegutsemist. Seejärel teised pered jne. Tegevus alal toimus 2 minutit. Kui kõik pered grupis olid ülesande sooritanud, liikus kogu grupp uue ala juurde ja kõik kordus. Iga ala lõppedes viisid kohtunikud oma ala tulemused sekretärile ja tema kandis tulemused tabelisse. Võitis pere, kes kogus kõige rohkem punkte jne. Kõikidele olid auhinnad ja midagi magusat.

Tagasiside oli perede poolt väga-väga positiivne ja eriti õnnelikud olid lapsed, et said oma vanematega koos veeta vahva ja toreda hommikupooliku.