Kurgjärve talipäevad 2015

Eesti, Läti ja Leedu praktilis-teoreetiline suusa-, uisu- ja mäesuusaalane konverents

Õpetajate XV talipäevad

Aeg ja koht:

09. - 11. jaanuaril 2015.a Võrumaal, Rõuge vallas, Kurgjärve Spordibaasis (Haanja suusaradadel, Rõuge uisuväljakul ja ürgorus).

AJAKAVA

Üldkoosoleku päevakord

Kurgjärve talipäevade viimane registreerimise tähtaeg on teisipäev,  06.01.2015 kell 23:59, siis läheb nimekiri lukku. Lund meil jagub ja programm on tihe!

Võta kaasa murdmaasuusavarustus, stiilsed riided stiilikaks, matka jalanõud ja vastavalt ilmastikule riided, saunalina ja mis kõige olulisem HEA TUJU ja TAHE kaasa töötada!

Eesmärk ja sihtgrupp:

Anda praktilised ja teoreetilise teadmised suusa-, uisu ja mäesuusaaladega tegelemiseks kooli kehalise kasvatuse ja lasteaia tundides. Anda täiendavat praktilist ja teoreetilist koolitust ning ka informatsiooni kehalise kasvatuse õppekavas talialade kohta. Tähtsustada sporditundides talispordi vajalikkust. Arendada õppemetoodikat, erinevaid tunni andmise käsitlusviise vastavalt võimalustele –tingimustele. Tutvuda Rootsi, Läti ja Leedu Koolispordi ning kehalise kasvatuse õpetajate tegemistega. Kursus on suunatud Eesti, Leedu ja Läti üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste kehalise kasvatuse – lasteaia liikumisõpetajatele-treeneritele.

Saavutatav pädevus:

Õppekava järgides talialade omandamine nii teoorias kui ka praktikas. Täiendada olemasolevaid ja saada juurde uusi teadmisi ja oskusi. Kogemuste omamine ja jagamine. Täiustada õppematerjale ja kuidas neid paremini praktikas kasutada. Paraneb kehalise kasvatuse kui õppeaine tunnikvaliteet, õpetajate professionaalsus ja täiustuvad õpetamisoskused. Täiustuvad kontaktid erinevate piirkondade, Läti ning Leedu õpetajate vahel. Suureneb nooremate ja vanemate kolleegide omavaheline koostöö ning kogemuste jagamine.

Registreerimine ja info:

Osalemisest teavitada hiljemalt 02. jaanuaril 2015.a e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.,
tel +372 51 18515.Registreerimisel märkida osaleja nimi, kool ja arve tasuja.

Korraldajad:

Eesti Kehalise Kasvatuse Liit ja Eesti Koolispordi Liit koostöös talispordi alaliitudega.

Teemad ja läbiviijad:

• Kehaline kasvatus Rootsi koolis – Helen Hedblum, kehalise kasvatuse õpetaja Hedbergska, Rootsi
  • Ellujäämisoskused lumeoludes ja grupitöö - Helen Hedblum, kehalise kasvatuse õpetaja Hedbergska, Rootsi

• Koolispordist tippsportlaseks läbi suusatamise – Allar Levandi, A&T Sport treener

• Iluuisutamine koolitunnis – Anna Levandi, Anna Levandi uisutamisklubi

• Mäesuusatamine ja lumelaud koolitunnis – Joel Pärle, Lumelauakool. Kardi-Mai Kuldkepp, Lumeakadeemia

• Uisutamine läbi mängude – Olegas Batutis, Leedu Spordi Ülikool

• Suusatamise algtõed – Elina Martin, Põlva ÜG kehalise kasvatuse õpetaja, Ede Pähn OK Võru.

• Teatesuusatamine maakondade või kombineeritud võistkondade vahel 3x1km

• Individuaaldistantsid M-3km, N-2km, kahes vanuses: kuni 39.a. ja üle 40. a.

• Stiilikas „Suusabaasis on tantsupidu“

• EKKL üldkoosolek

Kursuse tasu 90 eurot inimene.

Toetajad: Eesti Kehalise Kasvatuse Liit, Eesti Koolispordi Liit, Hasartmängumaksu Nõukogu

Ootame Teid Haanjamaale talve nautima!

 AiveEdElina 

Lisatud ka meeleolukas video tutvustama üritust. https://www.youtube.com/watch?v=KCsn8T-4Rqo