Kurgjärve talipäevad 2016

Eesti, Läti, Leedu ja Rootsi praktilis-teoreetiline suusa- ja uisualane konverents

Õpetajate XVI talipäevad 15.-17. 01 2016

AJAKAVA

INFO

Eesmärk ja sihtgrupp:

Anda praktilised ja teoreetilised teadmised suusa- ja uisualadega tegelemiseks kooli kehalise kasvatuse ja lasteaia tundides. Anda täiendavat praktilist ja teoreetilist koolitust ning ka informatsiooni kehalise kasvatuse õppekavas talialade kohta. Tähtsustada sporditundides talispordi vajalikkust. Arendada õppemetoodikat, erinevaid tunni andmise käsitlusviise vastavalt võimalustele – tingimustele. Tutvuda Rootsi, Läti ja Leedu Koolispordi ning kehalise kasvatuse õpetajate tegemistega. Kursus on suunatud Eesti, Leedu ja Läti üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste kehalise kasvatuse  õpetajatele – lasteaia liikumisõpetajatele - treeneritele.

Aeg ja koht:

15. - 17. jaanuaril 2016.a Võrumaal, Rõuge vallas, Kurgjärve Spordibaasis (Haanja suusaradadel, Rõuge uisuväljakul ja ürgorus).

Saavutatav pädevus:

Õppekava järgides talialade omandamine nii teoorias kui ka praktikas. Täiendada olemasolevaid ja saada juurde uusi teadmisi ja oskusi. Kogemuste omamine ja jagamine. Täiustada õppematerjale ja kuidas neid paremini praktikas kasutada. Paraneb kehalise kasvatuse kui õppeaine tunnikvaliteet, õpetajate professionaalsus ja täiustuvad õpetamisoskused. Täiustuvad kontaktid erinevate piirkondade, Läti, Leedu ning Rootsi õpetajate vahel. Suureneb nooremate ja vanemate kolleegide omavaheline koostöö ning kogemuste jagamine.

Registreerimine ja info:

Osalemisest teavitada hiljemalt 04. jaanuaril 2016.a, vastava registreerimisvormi leiad www.ekkl.edu.ee. Küsimustega võid pöörduda e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel +372 51 18515. Registreerimisel märkida osaleja nimi, kool ja arve tasuja.

----- REGISTREERU SIIN -----

Korraldajad:

Eesti Kehalise Kasvatuse Liit ja Eesti Koolispordi Liit koostöös talispordi alaliitudega.

Teemad ja läbiviijad:

Mängud kehalise kasvatuse tunnis lumeoludes – Helen Hedblum, kehalise kasvatuse õpetaja Hedbergska, Rootsi

• Murdmaasuusatamise algtõed, mängud – Hille Saarepuu, Võru Spordikooli ja Võru Suusaklubi treener

• Laskesuusatamine, mängud - Priit Narusk, Võru Spordikooli treener

• Uisutamine/Iluuisutamine – treener Lätist

• Matk looduskaunil maastikul.

• Talimängud tunnis – Ede Pähn Võru Gümnaasiumi õpetaja, Elina Martin Põlva ÜG õpetaja, Terje Piirmann Võru Kesklinna Kooli õpetaja.

• EKKL üldkoosolek

Korraldaja jätab endale õiguse vajadusel teha programmis muudatusi.

Kursuse tasu 120 eurot inimene.

Toetajad: Eesti Kehalise Kasvatuse Liit, Eesti Koolispordi Liit

Ootame Teid Haanjamaale talve nautima!

Ede&Elina