EKKL UUDISED

XV õpetajate talipäevad Kurgjärvel 2015. Kokkuvõte

XV õpetajate talipäevad Kurgjärvel 09.-11.jaanuar, 2015.

Jaanuari kuu teisel nädalavahetusel kogunesid kehalise kasvatuse õpetajad, treenerid ja teised spordihuvilised Kurgjärve Spordibaasi, Võrumaale praktilis-teoreetilisele suusa-uisu-mäesuusaalasele konverentsile.

Kolmel päeval oli väga sisutihe programm: Reedene päev algas EKKL üldkoosolekuga, millele järgnes Helen Hedblomi loeng „Kehaline kasvatus Rootsi koolis“, mis tagasisidest välja loetuna oli väga väärt loeng. Loengule järgnes Leedu Spordi Ülikoolist kohale tulnud Olegas Batutise kombineeritud teatesuusatamise võistlus/tund, kus selgitati välja parimad ja osavamad sportlased. Päeva lõpus sai end kosutata traditsioonilises jääaugu saunas, millele järgnes õhtusöök muusikasaatel.

Laupäeva hommik algas varakult Rootsist tulnud Heleni eestvedamisel „Ellujäämisoskused lumeoludes ja grupitöö“, mis koosnes siis räätsamatkast, iglu ehitamisest ja kuivainetest kolmekäigulise lõuna valmistamisega. Enne lõunat toimus loeng olümpiapronksi Allar Levandi eestvedamisel „Kus lõpeb harrastussport ja kus algab saavutussport, on seal üldse mingit vahet?“. Pärast lõunal viis Allar läbi ka praktilise tunni, kus tutvustas suusatamise algtõdesid uisustiilis. Päev jätkus Madona kooli kehalise kasvatuse õpetaja Elita Gusarova käe all „Suusaoskuste arendamine ja omandamine mängude abil (3.klassile)“. Suusatamine selge oli aeg asuda Rõuge uisuväljakule „Uisutamise põhitõdesid“ saama Andrejs Brovenko, Jelgava iluuisutamise treeneri käe läbi, kes oli kaasa võtnud Alina Fjodorova (Läti meister iluuisutamises ja 16.koht Euroopa meistrivõistlustel). Õhtut jäi seekordki lõpetama jääaugu saun ning stiilipidu „Suusabaasis on tantsupidu“ dj Aavo Soe eest vedamisel.

Pühapäev algas Olegase „Lume-Golfi“ läbimisega, mis osutus tagasiside põhjal väga populaarseks. Päeva kulminatsiooniks oli siis kaua oodatud „Lumelaua ja mäesuusatamise tund koolitunnis“. Koostöös Eesti lumeakadeemia ja Lumelaua kooliga sai see tund meil teoks. Kohale tulid Liis Needrit, Mari Laos, Priit Pärle ja Kaspar Grigorjev, kes jagasid meile välja vastava varustuse tunnist osavõtmiseks ja õpetasid meile kolme tunni jooksul põhitõdesid lumelaua ja mäesuuskadega hakkama saamiseks mäel.

Kokkuvõtvalt ütleks nii palju, et oli palju tarkust, mida koolis praktiseerida ning see kes on ikka ja jälle kohale tulnud see ei jäta ka tulemata järgneval aastal. Suur tänu kohale tulijatele.

Suur tänu toetajatele, ilma kelleta poleks meil sellist harivat üritust: Eesti Kehalise Kasvatuse Liit, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Koolispordi Liit ja Eesti Pagar.

Korraldajad:

Ede Pähn              Elina Martin