EKKL UUDISED

EHIS ja kooliujumine alates 1.01.2019

I kooliastme ujumisõpetuse õppesisu ja õpitulemuste muudatustega, mis jõustusid 2018. aasta jaanuaris Vabariigi Valitsuse määrusega nr 129 (vastu võetud 20.07.2017) Vabariigi Valitsuse 6. jaanuari 2011. a määruse nr 1 „Põhikooli riiklik õppekava” muutmine.

Sellega seoses määrab ujumisõpetaja ujumistundide lõpus (hiljemalt kolmanda klassi lõpuks) ühe õpitulemuse, mis kantakse iga õpilase kohta EHISsse,  allolevast valikust:

o Laps on veega kohanenud
o Laps oskab sukelduda
o Laps oskab vee peal rinnuli ja selili hõljuda
o Laps oskab vee peal rinnuli ja selili libiseda
o Laps suudab sooritada 25 m kompleksharjutuse1)
o Laps oskab ujuda e. sooritada 200 m kompleksharjutuse2)
o Ujumisoskus puudub täielikult või laps ei ole osalenud
o Lapsel oli ujumisoskus enne kooliujumise tunde e. laps suutis sooritada 200 m kompleksharjutuse2 juba esimeses kooliujumise tunnis.
1)25 m kompleksharjutus: uju rinnuli asendis 12,5 m, sukeldu ja too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades 3 minutit, seejärel uju selili asendis vähemalt 12,5 m, välju veest.
2) 200 m kompleksharjutus e. ujumisoskus: hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu ja too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades 3 minutit, seejärel uju 100 m selili asendis, välju veest.

Samuti annab ujumisõpetaja teada iga lapse ujumistundides osalemise korrad, et kool saaks need ja korraldatud ujumistundide arvu märkida EHISesse.

Õpitulemuste sisestamise eest EHISesse vastutab kool ning kuidas see täpselt toimub, lepivad kool ja ujumisõpetaja omavahel kokku. Eespool loetletud õpitulemuste saavutamist hindab ujumisõpetaja. Juhul, kui ujumistunde annab õpetaja väljastpoolt kooli, esitab ta koolile hindamisprotokolli, mille alusel kannab kool õpilase ujumistulemused EHISesse.

Loe täpsemalt infokirja „EHIS ja kooliujumine alates 1.01.2019“ siit.

Täismahus kirja link: http://mail.spordiregister.ee/et/file/f9e643497c0ce6b271484f248325197b

Eesti Vabariigi valitsuse ülesandel on Eesti Ujumisliit alates 2018. aastast kooliujumise koordinaator, partner ujumisõpetajatele, koolidele ja kohalikele omavalitsustele, et aidata ellu viia eesmärki: iga laps saab kooli kaudu eluks ajaks ujumisoskuse – ohutuma ja rõõmsama elu.

Lugupidamisega ja head koostööd soovides,

Helen Link
www.kooliujumine.ee
5088304; See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Ujumise algõpetuse projektijuht
Eesti Ujumisliit