IV RAHVUSVAHELINE KONGRESS PETROZAVODSKIS

25. – 29. juunil toimus Karjala pealinnas Petrozavodskis IV rahvusvaheline kongress kehalise kasvatuse õpetajatele. Petrozavodsk on 262 000 elanikuga ülikoolilinn, mis paikneb imekauni 27 km pikkuse Onega järve kaldal.

Kursuslased ja suurem osa lektoritest olid Venemaalt, kuid lisaks Eesti kümneliikmelisele delegatsioonille oli osalejaid Kanadast, Indiast, Rootsist, Soomest, Lätist, Leedust.

Kursuse maht oli 36 tundi ja sisaldas erinevaid sportmängude, kergejõustiku, võimlemise , lihastreeningu , ujumise, vesivõimlemise ja tantsu tunde. Lisaks olid loengud tervise, psühholoogia ja spordi edendamise vallas. Kursuse tunnid toimusid sisuliselt 3-l päeval , paralleelselt 8 -13 tundi.

Eesti lektoriteks olid Ulvi Sikut ja Katrin Rõõmus. Mina viisin läbi kaks erinevat funktsionaalset treeningut. Tundidest osavõtt oli rohkearvuline ja tagasiside väga positiivne. Step-pingiga tunnist tehti ka õppevideo. Katrin Rõõmus juhendas kahte vesivõimlemise tundi, mis samuti tunnustuse osaliseks said.

Kursuse viimane päev oli mõeldud linna 237. sünnipäevapidustustest osa saamiseks ja ekskurssioonideks. Petrazavodski sünnipäeva peetakse alati väga suurejooneliselt: paraad, kontserdid, erinevad võistlused ja näitused, käsitöölaat. Linnas valitses tõeline peomeeleolu, millest meiegi täiel määral osa saime. Lisaväärtuse kursusele andis Kivaši looduskaitseala külastamine, kus asub Euroopa suurim tasandikukosk.

Kõik mis puudutab olmet ja kultuuriprogrammi, oli kenasti korraldatud: elasime uues Radisson hotellis, kus olid ka päeva kolm toidukorda ja õhtused üritused.

Suur tänu Kristiine Agule Kohtla –Järve Linnavalitsusest sõidu korraldamise ja õnnestumise eest!

Kes on huvitatud järgmistel aastatel Petrozavodski kongressil osalemast, võivad julgelt lisa küsida.

Ulvi Sikut