Saaremaal on võrkpall populaarne

Urve Vakker
Lümanda Põhikool

Võrkpalli on Saaremaal mängitud hästi ja väga hästi juba üle neljakümne aasta ja pea sama kaua on see spordiala ka Lümandas populaarne olnud. Ka Lümanda  põhikoolis on aastaid võrkpalli mängitud ja palju häid saavutusi olnud. Nende saavutuste taga ja traditsioonile alusepanijaks on olnud  kauaaegne kooli õpetaja ja sporditöötaja Manivald Jõgi, kellele pühendatud mälestusturniir toimub sel aastal juba 9. korda.

10. märtsil 2010. aastal kohtusidki Saaremaal maakoolide tütarlaste võistkonnad. Väga head taset näitas Valjala, kes võitis kindla esikoha, treener Ene Kask, õpetaja Andre Kuntsel ja parim mängija Lili Võrk. Tasavägiselt kulges mäng teisele-kolmandale kohale. Siit väljus võitjana Leisi Kärla ees. Treenerid Toivo Lepp ja Jüri Tõru, parimad mängijad Cristin Lepp ja Kerli Mägi. Neljandale  kohale tuli Aste, õpetaja-treener Kai Vahter, parim mängija Tiina Tammejuur. Noormeeste turniir toimub 06. aprillil kell 10.00 Lümanda kultuurimajas.

05. märtsil kohtus Lümanda koolipere endise võrkpallikuulsuse ja tippmängijaga Veiko Lemberiga. Kooli õpilased said teada palju huvitavat treeningtööst, võistlustest ning õpingutest ülikoolis. Veiko Lember tuli 1998.a. Saaremaa parimaks meessportlaseks ja sest ajast saadik on ta mänginud võrkpalli ka tipptasemel.  Ülikoolis suutis ta õppetöö ja tippspordi väga edukalt ühendada ja nüüd annab õpitud eriala ka tööd, sest Veiko töötab  Tallinna Tehnikaülikoolis  Avaliku Halduse Instituudis teadurina.  „Oma kooliajal tegelesin paljude spordialadega malest peotantsuni, ujumisest võrkpallini. Võrkpalli sihiteadlikum tegevus algas algklassides oma ema juhendamisel ja peagi leidsin ennast treener Edgar Haaviku juurest“, pajatas praegu pealinnas teadus- ja õppejõutööd tegev Lember.  „Sattudes ülikoolilinna hakkasime sõpradega mängima ja sealt sõpruskonnast kasvaski välja hilisem Tartu tippklubi, tänane Tartu Pere Leib. Tippvõrkpalliga olin seotud üle 10 aasta ja möödunud aasta septembris panin ketsid varna ja palli kappi,“ jätkas esineja. Küsimusele auhindade ja võitude üle vastas ta: „Hinge on jäänud kõige enam esimene Eesti meistritiitel ja hiljem võit Poola koondise üle, mis tagas pääsu Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile“. Nii jätkus juttu terveks õppetunniks. Kohtumine jätkus spordisaalis praktilise treeninguga. Lümanda kooliõpilastel oli võimalus ligi kaks tundi koos meistriga platsil tehnikat lihvida ja võrkpalli mängida.