Kurgjärve talvemõnud.

Karin Junson ja Evaliis Seiler
Räpina Ühisgümnaasiumist.

Kui meie oma killavooriga Kurgjärvele jõudsime, siis oli lõunasöök juba alanud. Meid tervitati esimesele aprillile ootuspäraselt.

 

Hilinejad võeti vastu sooja kallistusega. Kaks kipsis kätt, Merike ja Aive,  pakkusid tervitusjooki koos soolakurgiga. Ja oh neid  ilmeid, mida hundijalaveena pakendatud suhkruvesi aprillinaljaks kursuslastele ja rõõmuks korraldajatele pakkusid.

Edasi ootas meid sisutihe programm, mis algas Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu (EKKL) üldkoosolekuga ja jätkus praktiliste tegevustega.

Dainis Dukurs demonstreeris skeletoni, sprodiala, millega lätlased on teeninud taliolümpial kuldmedali. Ja kes soovis, see ka proovis kelgurõõmud ise järgi. Pärast kelgutamist löödi alla „määritud“ suusad, et Haanja mägesid vallutada. Osa sai võtta nii teatevõistlusest kui ka individuaalseltki oma võimed proovile panna. Pingelise suusatamise järel ootas võistlejaid kuum saun  ja jääauk. Päev lõppes ainekavasse kuuluvate Eesti rahvatantsudega Haanja Tantsu Mängu Laulu Seltsi ning ansambli Hoia ja Keela saatel...

Järgmisel päeval äratas meid Sixten Sild  põneva orienteerumisloenguga. Ta jagas nippe, kuidas kehalise kasvatuse tunnis orienteerumist huvitavamaks  muuta. Pärast loengut saime ise ka tunda, kui lihtne oli suuskadel koos orienteerumisega kilomeetreid mõõta. Ka bingo-orienteermine andis toreda elamuse ja õppetunni! Lõunasöögile järgnesid lumemängud õues, mida viisid läbi Leedust pärit lektorid Renata Rutskauskaite ja Olegas Batutis. Selles tunnis tuli kiiretele jalgadele ja kätele ka pea ja loovus tööle  saada – kokku sellest kõigest said Kurgjärve Olümpiamängud. Autasustamisel said kõik omale meelepärased auhinnad! Mäeelementidega  rikastas meid Elina Pähn, mida saatis super ilm koos päikesepaistega. Õhtut sisustasid  lõbusa tantsu ja trallikavaga Parksepa kooli õpetajad. Ise saime jalga keerutada ansambli Naabri Valve hoogsatel viisidel.

Märkamatult jõudis kätte kolmanda  päeva hommik! Oeh! Rammestus!  Kuid ikka oli veel reipust, et viimaseid õppetunde kaasa teha. Viimased patareid sai tühjaks mängida luua-hokiga -  tehke järgi! Ja kes soovis, võis ka viimaseid lumeolusid minna nautima Haanja  suusaradadele.

Igati hästi meeldejäävad talipäevad ja tubli korraldusega rahule jäänud esmakordsed kursuslased.