EKKL UUDISED

"Sulgpall kõigile" vol 3.

Hea õpetaja, oled oodatud “Sulgpall kõigile” koolitustele

Sulgpall on kiireim reketispordiala maailmas. Sulgpall ühendab kiiruse, täpsuse, vastupidavuse ning taktikalise mõtlemise. Sulgpalli mäng pakub põnevust ning positiivseid emotsioone. See on ideaalne liikumisharrastus kogu eluks.

Sulgpall sobib suurepäraselt kooli kehalise kasvatuse ja liikumisõpetuse tundidesse. Sulgpalli saavad koos mängida poisid ja tüdrukud ning erinevate kehaliste võimetega lapsed. See on ala, mis ei nõua kehalist kontakti ja on vähese vigastuse ohuga. Sulgpalli mängimiseks sobib iga spordi- ja koolisaal.

Sulgpall kõigile“ on Rahvusvahelise Sulgpalliföderatsiooni programm, mida on ellu viidud rohkem kui sajas riigis. Ka Eestis on tänaseks osalenud juba ca 150 kooli. Programmi keskmes on koolitused õpetajatele. Koolitusel saavad osalejad teadmisi sulgpalli mängust, sulgpalli tundide kavandamisest ning kuidas sulgpall toetab noorte kehaliste võimete arengut.

Eesti Sulgpalliliit ja Kirjastus Koolibri annavad igale koolitusel osalejale sulgpalli algõpetuse raamatud – „Sulgpall kõigile. Õpetaja käsiraamat“ ja „Sulgpall kõigile. Tunnikavad“ raamatu. Õpetaja käsiraamat annab ülevaate sulgpalli mängu olemusest ning koolitundides sulgpalli õpetamise metoodikast. Tunnikavade raamatus on 22 näidistundi koos praktiliste harjutustega. „Sulgpall kõigile“ metoodika hõlmab üldkehalisi ja sulgpalli harjutusi, mis edendavad nii kehaliste võimete kui sulgpallimängu oskuste arengut. Raamatuid saab edukalt kasutada koolitundide läbiviimisel aga ka liikumisrühmades ning spordiklubides sulgpalli algõppe juhendamisel.

Koolitustel on suur osakaal praktilisel tegevusel, mis annab vajalikud oskused ja teadmised sulgpalli mänguks ja sulgpalli tundide läbiviimiseks. Kaheksa tunnise koolituse läbinud osaleja saab Rahvusvahelise Sulgpalliliidu tunnistuse. Koolitusele on oodatud osalema eelkõige üldhariduskoolides kehalise kasvatuse õpetajad, aga ka lasteaedade ning liikumisrühmade õpetajad. Igal koolitusel saab osaleda kuni 20 osalejat.

Koolitusi viivad läbi Eesti Sulgpalliliidu pikaajalise kogemusega treenerid, kes on läbinud ka Rahvusvahelise Sulgpalliliidu „Sulgpall kõigile“ koolitajate kursuse.

Koolid, kus osaleb „Sulgpall kõigile“ koolitusel mitu õpetajat, saavad sulgpallivarustuse komplekti, mis sisaldab sulgpalli reketeid, palle ja võrke.

 

Kohta-Järvel 23. oktoobril Kohta-Järve Spordikeskuses. Registreerumine 13. oktoobrini.

Raplas 24. oktoobril Sadolin Spordihoones. Registreerumine 13. oktoobrini.

Kuressaares 31. oktoobril Kuressaare Spordikoolis. Registreerumine 20. oktoobrini.

Osalustasu 15 eurot.

 

Lisainfo koolituste kohta ja registreerumine:

Maris Mehine, „Sulgpalli kõigile“ koordinaator: +372 51 949629, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

“Sulgpall kõigile” koolitusel osalenute tagasiside:

  • Koolitus meeldis kõigile väga. Igati hea ja õpetlik; vahvad mängud, mida igapäevaselt kasutada, ka teiste sportmängude õpetamisel. Sulgpallimäng on emotsiaalne, lõbus - just seda hindavad lapsed kõige esmalt millegi uuega tegelema asumisel.
    Koolitajate loodud õhkkonnas tundsid õpetajad end vabalt ning hasardiga löödi kaasa iga uue ülesande täitmisel.

 

Ingrid Muuga, Põlvamaa Spordiliit