Kursus: Shiki meetod

Shiki meetodi sissejuhatav kursus Tartus 11.04.2010. Täpsemalt vaata siit.

Shiki meetodi sissejuhatav kursus Tallinnas 18.04.2010. Täpsemalt vaata siit.

SHIKI MEETOD

Shiki meetodi loojaks on Sensei Tadao Kawahara Jaapanist. Tadao Kawahara on aastaid tagasi praktiseerinud karatetreenerina. Treenerina märkas ta, et osadel õpilastel tulid tulemused kiiremini ja osadel õpilastel tekkisid vigastused kergemini kui teistel. Osaliselt sellest ajendatuna õppis ta põhjalikult nö idamaade meditsiini, praktiseeris Shindo meetodit ja ajapikku tegeledes-jälgides ning ravides igapäevaselt inimesi, arenes välja SHIKI meetod.

SHIKI meetodi järgi jagunevad inimesed nelja erinevasse kehatüüpi (A;B;C;D). Erinevad kehatüübid tulenevad meie DNA-süsteemist ja peamiste kehatüüpide struktuurid leiduvad meie lihaste süsteemis, väljendudes vastavalt kas tugevamad on selja- või rinnalihased ning reie eesmised või -tagumised lihased.

SHIKI eesmärk on aidata ja toetada inimesi tasakaalustades nende kesktelge, et nad tunneksid ennast paremini, oleksid rõõmsamad ja tunnetaksid oma keha nii vaimsest kui ka füüsilisest aspektist lähtudes. SHIKI meetod sobib kõigile, kel soov endaga põhjalikumalt tegeleda ja teisi abistada.

Sensei Tadao Kawahara ise käib kaks korda aastas Eestis Shiki meetodit tutvustamas ja koolitamas.
Läbi oma keha tunnetades tekib teadmine ja arusaam!

Kommentaarid

Aivar Haller: „See meetod võib (ei rohkem ega vähem kui) meie lapsed ja lapselapsed päästa tihtilugu kujunevast vastikustundest kooli kehalise kasvatuse vastu! See aga on juba meie rahva tervise paranemise üks olulisemaid eeldusi ...“

Pille Juus: „Osalesin Shiki meetodi tutvustusel ja julgen soojalt soovitada – selle abil saab tõesti oma õpilasi aidata, neile õigeid harjutusi soovitada, neile kehaline kasvatus veelgi meeldivamaks teha ... Usun, et õpilased hiljem tänavad Teid. Metoodika toimivus on üsna kohe tunnetatav.“