Eesti Kehalise Kasvatuse Liidust

MTÜ Eesti Kehalise Kasvatuse Liit on eraõigluslik juriidiline isik, mis on registreeritud Tartu linnas, omab arveldusarvet ja oma sümboolikat. Oma tegevuses juhindub EKKL oma põhikirjast ja teistest mittetulunduslikku tegevust reguleerivast seadusandlusest.

EKKL osaleb õppekavade kehalise kasvatuse osa ja vastavate ainekavade väljatöötamisel ning täiendamisel lähtudes väljakujunenud traditsioonidest ja praktikast, rahvusvaheliste organisatsioonide soovitusest kehalise kasvatuse alal. EKKL teeb koostööd kolmel tasandil: riikliku haridussüsteemiga (Teadus- ja Haridusministeerium, Innove, Tartu Ülikooli Liikumislabor), EKKL-i liikmetega (õpetajad) ja erasektoriga. EKKL organiseerib kehalise kasvatuse õpetajatele ja õpilastele vajaliku informatsiooni kogumist ja edastamist. Samuti aitab kaasa õpetajate kutseteadmiste ja -oskuste täiendamisele vastavate seminaride, kursuste, konverentside jms. kaudu.

EKKL-i põhieesmärgiks on kehalise kasvatuse kui õppeaine olulisuse tõstmine. Tervislike eluviiside propageerimine nii õpilaste kui nende vanemate seas. Kehaline aktiivsus on üks väga oluline alus inimese igapäevases elus. Koostöö tihendamine Kaitseministeeriumiga riigikaitseõpetuse alaste küsimuste lahendamiseks, samuti noormeeste kehalise võimekuse tõstmine, kuna tänapäeval on sõjaväkke minevad noormehed väga kesiste füüsiliste võimetega. Et tervislikud eluviisid juurduksid võimalikult varakult on vaja pöörata suuremat tähelepanu algklasside ja klassiõpetajate täiendkoolitusele. Laiendada välissuhteid ja pakkuda EKKL-i liikmetele enesetäiendamise võimalusi rahvusvahelistest erialastest üritustest. Kindlasti jätkata juba väljakujunenud traditsiooni rahvusvaheliste suvekursuste ja konverentside korraldamisel. Lisaks õppepäevad, seminarid, täiendkoolitused nii kehalise kasvatuse, spordi, tervisekasvatuse kui ka riigikaitsealaliselt. Tihendada koostööd organisatsioonidega, kes peavad laste ja noorte kasvatamisel oluliseks liikumist ja tervislikke eluviise – Eesti Perearstide Selts, Tervise Arengu Instituut.